……
digital-health
مقالات زمان مطالعه : 3 دقیقه

 

برای داشتن زندگی دیجیتال سالم‌تر، تمام راهنمایی مورد نیازتان را از Galaxy خود بگیرید.
می‌توانید الگوهای استفاده از برنامه‌ خود را از طریق گزارش هفتگی بررسی کنید. همچنین، می‌توانید هنگام استفاده از «حالت رانندگی» در جاده، عوامل حواس‌پرتی ناشی از تلفن همراهتان را کاهش دهید یا شب‌ها برای خواب با کیفیت بالاتر، اعلان‌ها را با «حالت زمان خواب» مسدود کنید.

 

پنج ارزش سلامت دیجیتال

سم‌زدایی دیجیتال
«حالت تمرکز»

محیطی ایجاد می‌کند که کاربر بتواند در آن روی زمان حال تمرکز کند و از استفاده بیش از حد دستگاه‌های دیجیتالی فاصله بگیرد

وقتی می‌خواهید روی انجام کاری تمرکز کنید، «حالت تمرکز» به شما امکان می‌دهد اعلان‌های برنامه‌های منتخب را موقتاً متوقف یا بی‌صدا کنید. این ویژگی مخصوصاً برای قطع کردن عوامل حواس‌پرتی هنگام مطالعه، برای زمانی که می‌خواهید با دوستان یا خانواده‌تان گفتگو کنید، یا زمانی که بخواهید برای مدتی استراحت کنید مفید است.

 

 

تعادل «زمان‌سنج برنامه»

با ایجاد عادت‌های مثبت استفاده از دستگاه‌های دیجیتال، به ساخت یک سبک زندگی متعادل کمک می‌کند

با «زمان‌سنج برنامه»، کاربران می‌توانند با مطلع شدن از زمان واقعی سپری‌شده در برنامه‌ها در مقایسه با زمان استفاده هدف، استفاده بیش از اندازه را محدود کنند. اگر زمان استفاده از برنامه کمتر از زمان ضبط‌شده در روز قبل باشد، پیام اعلانی در سرصفحه نشان داده می‌شود تا کاربر را تشویق کند به زمان هدف برسد.

 

 

محافظ
«Samsung Kids»

به کودکان کمک می‌کند به‌طور ایمن از جهان دیجیتال لذت ببرند

«Samsung Kids» به ایجاد محیطی ایمن برای کودکان کمک می‌کند تا بتوانند کاوش کنند، سرگرم بازی شوند، و عادت‌های دیجیتالی مناسبی پرورش دهند. کاربران به‌راحتی می‌توانند این سرویس را با ضربه زدن روی دکمه «Samsung Kids» در پانل فوری فعال کنند و با این کار دسترسی به انواع مختلفی از محتوا را برای تغذیه تخیل خود امکان‌پذیر کنند. از طریق «کنترل والدین» در «Samsung Kids»، کاربران می‌توانند محدودیت‌هایی برای زمان بازی تنظیم کنند و دسترسی به برنامه‌ها و مطالب خاص را مجاز کنند.

 

 

سلامت «تمدد اعصاب»

خطرات سلامتی را که ممکن است در اثر استفاده بیش از اندازه از دستگاه‌های دیجیتالی ایجاد شوند به حداقل می‌رساند و ویژگی‌های مراقبت از سلامت را ارائه می‌دهد

«تمدد اعصاب» برای کاهش فشار روی چشم پیش از خوابیدن و بهبود کیفیت خواب توسعه یافته است. فیلتر نور آبی، نور صفحه نمایش را برای جلوگیری از ایجاد فشار روی دید تنظیم می‌کند، و حالت تاریک به کاربر اجازه می‌دهد صفحه نمایش را در مکان‌های تاریک راحت‌تر ببیند. وقتی کاربر زمان خواب را تنظیم کند، صفحه نمایش هنگام نزدیک شدن به وقت خواب به رنگ خاکستری تغییر می‌کند تا از چشم‌ها محافظت کند و کاربر را تشویق کند از استفاده از تلفن پیش از خوابیدن خودداری کند.

 

 

 

با استفاده از ویژگی‌های موجود در دستگاه‌های دیجیتالی از اطلاعات شخصی محافظت می‌کند

ما به کاربران کمک می‌کنیم در صورت گم شدن تلفنشان آن را پیدا کنند و سرویسی برای محافظت از اطلاعات ذخیره‌شده در تلفنشان ارائه می‌دهیم. سروس «یافتن تلفن من» مکان تلفن گم‌شده را ردیابی می‌کند، مکان آن را به کاربر اطلاع می‌دهد، دستگاه را قفل می‌کند و اگر تلفن در نزدیکی باشد، با ارائه ویژگی «زنگ زدن دستگاه من» پیدا کردن آن را برای کاربر راحت‌تر می‌کند. کاربران می‌توانند داده‌های خود (نظیر پیام‌ها و عکس‌ها) را حذف کنند، یا با آپلود اطلاعات شخصی‌شان در Samsung Cloud از آن‌ها محافظت کنند. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد در صورت لزوم مکان خود را نیز به اشتراک بگذارند.

 

منبع: سلامت دیجیتال - سامسونگ

 

دیدگاه کاربران

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن
کد امنیتی
لطفا منتظر بمانید ...
شبکه‌های اجتماعی

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید