……

گفتگو ویژه خبری در خصوص خدمات پس از فروش با شبکه خبر

interview
اخبار زمان مطالعه : 5 دقیقه

سید وحید نجفی در گفتگوی ویژه خبری شامگاه  بیست وسوم فروردین شبکه خبر به تشریح نگرش نوین و نحوه بهبود کیفیت خدمات پس از فروش در سطح کشور پرداخت و رئوس برنامه های انجمن ملی خدمات پس از فروش را به اطلاع مخاطبان برنامه رساند. در ادامه با طرح پرسش های کلیدی مجری برنامه، زمینه های شفاف سازی و اطلاع رسانی نقش و مسئولیت این انجمن ملی فراهم گردید.

لازم به توضیح است این انجمن ملی اواخر اسفند 1402 با تشکیل جلسه رسمی هیات موسسین متشکل از اصناف لوازم خانگی، صوتی تصویری، موبایل، فناوری اطلاعات و رایانه، سرمایش و گرمایش، خودرو و سایر اصناف، ذیل قوانین اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران تاسیس و ایشان با اکثریت آراء اعضاء هیات مدیره، به سمت ریاست این انجمن منصوب شدند.

 

 

سید وحید نجفی مهم ترین عامل موفقیت بنگاه های اقتصادی و کسب و کارها را نهاد سازی و یا به عبارتی سازماندهی قلمداد کرده و تاکید کردند در پیشبرد ماموریت و آرمان های این انجمن ملی، مشارکتی از این مولفه راهبردی در اعتلای خدمات پس از فروش کشور بهره خواهند برد. انجمن ملی خدمات پس از فروش دارای سابقه مشارکت در تدوین استاندارد خدمات و بازنگری ضوابط اجرائی قانون حمایت از مصرف کنندگان می باشد و یکی از برنامه های مهم این انجمن ملی ایجاد مقدمات رویکرد جامع و متمرکز خدمات پس از فروش به عنوان متولی ساماندهی خدمات پس از فروش به کالاهای مشمول در کشور می باشد.

لازم به توضیح است که  هر ساله حجم زیادی از کالاهای وارداتی و تولیدی به کشور پس از شناسائی نیازها و انتظارات مشتریان که بر اساس مطالعات بازار و فناوری صورت می گیرد، فرایندهای واردات، تولید، بازاریابی و فروش را پشت سر گذاشته و با اجراء عملیات نصب و راه اندازی به دست مصرف کننده نهائی می رسد.

مدت طراحی، تولید و عرضه این محصولات بسته به عوامل مختلف نظیر پیچیدگی و سطح فناوری متفاوت می باشد و دامنه آن بین 6 الی 12 ماه می باشد. در حالی که شرکت های ارائه کننده خدمات پس از فروش  بسته به میزان استهلاک محصول، با دو مولفه اصلی گارانتی (ضمانت) دو ساله و وارانتی (تعهد) ده ساله بیشترین مدت زمان همراهی با مشتریان را به خود اختصاص می دهند. وجه تمایز یک برند و شرکت در ارائه خدمات پس از فروش برتر و شایسته مشتریان در کیفیت خدمات خلاصه می شود.

این انجمن در نظر دارد با همکاری و مشارکت اعضاء و نخبگان صنعت خدمات پس از فروش فصل جدیدی در تجربه و برداشت مشتریان از کیفیت بیش از پیش خدمات را رقم بزند.  

توجه مخاطبان گرامی را به گزارش ویدیویی این مصاحبه جلب می نماید.

 

دیدگاه کاربران

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن
کد امنیتی
لطفا منتظر بمانید ...
شبکه‌های اجتماعی

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید